Millal lõigata õunapuid?

Puude okste lõikamise ajastus sõltub paljudest faktoritest, sealhulgas puuliigist, oksa suurusest, lõikamise eesmärgist ja puu tervislikust seisundist. Üldiselt on aga parim aeg puuokste lõikamiseks varakevad või hilissügis.

Varakevadel, enne pungade puhkemist, on hea aeg eemaldada puult kahjustatud ja surnud oksi ning õhutada võra. Sellisel ajal on puudel piisavalt energiat ja ressursse, et terveneda ja taastuda enne aktiivse kasvuperioodi algust. Kui on käes aeg, millal lõigata õunapuid, siis rendi seade meilt!

Hilissügisel, kui puu on lehtede kaotamise järel puhkefaasis, on sobiv aeg puuokste tugevama lõikamise jaoks. See aeg võib olla sobilik ka juhul, kui soovitakse vormida puud või eemaldada suuremaid oksi, sest puudel on sel ajal piisavalt energiat ja ressursse taastumiseks ning oksakärbeid ei kaeta lehtede ja õitega.

Oluline on meeles pidada, et puuokste lõikamine võib mõjutada puu tervislikku seisundit, seetõttu on oluline järgida õiget lõikamistehnikat ja mitte liiga palju oksi korraga eemaldada. Kui oksad vajavad lõikamist muul ajal, tuleks enne lõikamist konsulteerida spetsialistiga.

millal lõigata õunapuid
millal lõigata õunapuid