Muruõhutaja rent Tartus

Olenemata sellest, kas sajab liiga palju vihma või on liiga palju päikest, peate muru õhutama alati. Õnneks leidub korraliku rohelise muru kasvu hõlbustamiseks erinevaid seadmeid. Selles artiklis käsitleme seadmeid, mis aitavad teha muru õhutamist ja kobestamist, kuid esmalt anname ülevaate nende tähendusest. Muruõhutaja rent Tartus – rendi toode juba täna!

Mis on kobestamine?

Muru kobestamine on protsess, mille käigus eemaldatakse muru pinnalt heinkamar ja muu kuivanud orgaaniline materjal. Seda saab teha käsitsi rehaga või tõhusamalt masinaga.

Muru kobestamise peamised põhjused on heinkamara eemaldamine, pinnase tihenemise vähendamine ja muru üldise tervise parandamine.

Kobestamist tehakse tavaliselt kevadel ja siis uuesti suve lõpus või sügisel, kui maapind on piisavalt jahtunud, et tööd saaks teha ilma rohuliblesid kahjustamata.

Mis on muru õhutamine?

Muru õhutamine on veidi erinev, kuid siiski on eesmärk muru tervise parandamine. Õhutamine on murusse lõigete tegemine, et vesi, õhk ja toitained pääseksid mulda.

Õhutamine aitab ohjata heinkamara (murule tekkiva kuivanud rohu kihi) teket.

Selle tegemiseks kasutatakse muru aeraatoreid, mis on teradega masinad. Nende muru aeraatorite terad surutakse maapinda lõigete tekitamiseks ning võimaldab rohkemal hapnikul, niiskusel ja toitainetel juurteni jõuda.

See võib aidata vähendada veepuudust kuumematel suvedel ja parandada murukamara üldist tervist.

Mis on õhutamise ja kobestamise vaheline erinevus?

Kobestamise ja õhutamise vaheline erinevus seisneb selles, et muru skarifaatorid eemaldavad sambla ja soovimatud kasvud (näiteks sambla), seevastu muru aeraatorid (teise nimega muruõhutaja) tekitavad pinnasesse lõiked, et õhk ja toitained pääseksid nii pinnasesse kui ka rohujuurtesse.

Mis on mõistlikum? Muru skarifaator või muru aeraator?

Mõlemad variandid on terve muru säilitamiseks olulised ja hea uudis on see, et meilt on võimalik rentida töömasinad, mis teevad mõlemat!

Kas tarvis oleks muru skarifaatorit või aeraatorit?

Keskmiste ja suurte aedade puhul on väga soovitatav kasutada muru skarifaatoreid ja aeraatoreid. Ehkki väikesed murualad saab korda reha, hangu, koti ja suure pingutuse abil, võib töö suuremate aedade puhul osutuda liiga mahukaks ja kogu teie tehtud töö tulemus ei ole nii tõhus kui muru skarifaatori või aeraatori kasutamisel.

Kobestamine ja õhutamine võib tähendada palju tööd, eriti kui teete mõlemat, ja muru aeraatorid võimaldavad hõlpsalt hakkama saada suuremate murualadega.

Olulised näpunäited edukaks õhutamiseks:

Eelneval päeval niitke muru, võimaluse korral väga lühikeseks

Veenduge, et pinnal ei oleks prügi, sammalt ega heinkamarat.

Kobestage enne õhutamist

Pärast õhutamist väetage ja vajadusel külvake muruseemneid.

Kasutage õigeid tööriistu – Muruõhutaja rent Tartus.

Muruõhutaja rent Tartus
Muruõhutaja rent Tartus