Vaipade puhastus

Vaipade puhastamise sagedus sõltub paljudest erinevatest teguritest. Üldreeglina on kõige parem vaipu puhastada vähemalt kord aastas. See tagab, et vaip on hooldatud ja enamik mustusest, tolmust ja allergeenidest, mis tavaliselt vaipadesse kogunevad, hoitakse kontrolli all. Vaipade puhastus – rendi seadmed meilt!

Muud tegurid, mida peaksite vaipade puhastamise sageduse üle otsustamisel arvesse võtma:

Kui palju vaiba peal käiakse?

Kas teie pereliikmetel on allergiaid?

Kas käite jalanõudega toas?

Kas majas on lapsi?

Kas teil on lemmikloomi?

Kui vastasite mõnele ülaltoodud küsimusele jaatavalt, võiksite oma kodus vaipade puhastamise sagedust suurendada.

Väikese liiklusega ja vähese mustusega kodude puhul piisab kodu ja vaipade hea seisundi säilitamiseks kord nädalas tolmuimejaga koristamisest ja iga 12-18 kuu järel vaipade süvapuhastusest.

Keskmise liikluse ja mustusega kodudes, tõenäoliselt väikeste lastega perede puhul piisab üks või kaks korda nädalas tolmuimejaga koristamisest ja iga 6-12 kuu tagant vaipade süvapuhastusest.

Suurema liikumise ja mustusega kodud, eriti peredes, kus on lemmikloomad, võivad vajada täiendavat tolmuimejaga koristamist ja vaipade puhastamist, et vähendada mustuse, tolmu ja allergeenide sattumist vaibale. Soovitame tolmuimejaga puhastada 2–3 korda nädalas ja vaipa süvapuhastada iga 3–6 kuu järel.

Viimaks, väga suured pered, kus on mitu lemmiklooma, suur liikumine ja palju mustust, vajavad tõenäoliselt igapäevast tolmuimemist ja süvapuhastust iga 2-3 kuu tagant. Kuna mustus, tolm ja allergeenid kanduvad teie koju, hoiab täiendav vaibapuhastus teie vaiba heas seisukorras, teie kodu puhtana ning pere õnneliku ja tervena.

Kas tolmuimejaga tõmbamine on sama mis vaibapuhastus?

Tolmuimejaga tõmbamine ei ole sama, mis tekstiilipesuriga vaipade puhastus, sest tekstiilipesuriga vaiba puhastus on intensiivne. Võite oma vaipu regulaarselt tolmuimejaga puhastada, et eemaldada mustus ja muud osakesed, mis vaibale kogunevad, kuid tavalised tolmuimejad pühivad vaid vaipade pinda ja on ajutine lahendus. Tekstiilipesuri kasutamine tagab palju põhjalikuma puhastamise, mis ulatub sügavale teie vaipadesse, et eemaldada tolm, mustus ja allergeenid, mis aja jooksul kogunevad.

Tekstiilipesuri rent Tartu
vaipade puhastus